Jak na gruncie VAT należy potraktować zakup usług edukacyjnych w USA?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 24 sierpnia 2012 r.

PYTANIE

Jak na gruncie VAT należy potraktować zakup usług edukacyjnych w USA?

Spółka z o.o. z branży budowlanej ma zamiar wysłać pracownika na studia do USA z zakresu zarządzania i marketingu. Studia będą odbywały się w kilku sesjach wyjazdowych przez okres 2 lat.

Czy na gruncie VAT należy rozpoznać import usług?

Czy usługi te korzystają ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust.1 pkt 29 u.p.t.u., czy też opodatkowane są stawką podstawową?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access