Jak na gruncie podatku od spadków i darowizn potraktować wpłaty wspomagające realizację projektu dokonywane przez uczestników... - OpenLEX

Jak na gruncie podatku od spadków i darowizn potraktować wpłaty wspomagające realizację projektu dokonywane przez uczestników zalogowanych na platformie internetowej?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2014 r.
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 19 października 2012 r.

PYTANIE

Podatnik VAT zarejestrowany również jako podatnik VAT UE prowadzi działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług informatycznych oraz internetowej sprzedaży aplikacji mobilnych. Podatnik zamierza wziąć udział w projekcie, polegającym na tym, że rejestruje się na platformie internetowej o nazwie X. Zgłasza tam swój pomysł (tzn. co chciałby zrealizować, jakby miał na to wystarczającą ilość pieniędzy). Inni uczestnicy projektu, osoby zalogowane na platformę mogę wpłacać na specjalnie wyodrębnione konto pieniądze, aby wspomóc realizację projektu przez podatnika (jeżeli pomysł im się spodoba). Może się np. zdarzyć, że podatnik otrzyma 1.000.000 dolarów od wielu tysięcy podmiotów z różnych krajów, aby zrealizować swój pomysł.

Jak powinien rozliczyć i potraktować taką sytuację na gruncie podatku od spadków i darowizn?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?