Jak logistycznie rozwiązać problem przepływu dokumentacji medycznej medycyny pracy prowadzonej w wersji papierowej w obrębie NZOZ?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Kaczorowska-Kossowska Iwona
Odpowiedzi udzielono: 2 listopada 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jak logistycznie rozwiązać problem przepływu dokumentacji medycznej medycyny pracy prowadzonej w wersji papierowej w obrębie NZOZ (ADO), przy braku faktycznej męczliwości wykorzystania personelu NZOZ do przenoszenia dokumentacji "za pacjentem w medycynie pracy"?

Zważywszy na przepisy art. 11 ust. 1 oraz ust. 3 ustawy z 27.06.1997 r. o służbie medycyny pracy w związku z art. 27 ust. 1 pkt 1 ustawy z 6.11.2008 r. o prawach pacjenta i Rzecznik Praw Pacjenta oraz § 10 ust. 1, § 11 rozporządzenia Ministra Zdrowia z 29.07.2010 r. w sprawie rodzajów dokumentacji medycznej służby medycyny pracy, sposobu jej prowadzenia i przechowywania oraz wzorów stosowanych dokumentów w konsekwencji dojdzie do udostępnienia pacjentowi jego dokumentacji medycznej do "wglądu", de facto jednak otrzyma ją "do rak własnych" równolegle zobowiązując się do jej zwrotu po jej "uzupełnieniu" przez personel medyczny w trakcie badań. Minus rozwiązania - trzeba takie udostępnienie ewidencjonować w rejestrze udostępnionych dokumentacji (dodatkowa praca), przy takim "udostępnieniu do wglądu" nie zwalnia NZOZ (ADO) z obowiązku troski o dokumentację - jednak pojawia się element rozliczalności np. w sytuacji zagubienia.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX