Jak kwalifikować ścieki odprowadzane terenów utwardzonych zakładu w przypadku mieszania się ścieków przemysłowych zgromadzonych w zbiorniku buforowym i wód opadowych w czasie opadów deszczu?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Piętowska Ewa
Odpowiedzi udzielono: 29 stycznia 2016 r.

PYTANIE

Jak kwalifikować ścieki odprowadzane do wód powierzchniowych z terenów utwardzonych zakładu (składowanie surowca drzewnego) w przypadku mieszania się ścieków przemysłowych zgromadzonych w zbiorniku buforowym i wód opadowych w czasie opadów deszczu? Zbiornik buforowy jest elementem układu zamkniętego procesu technologicznego, w którym powstają ścieki przemysłowe wykorzystywane w obiegu zamkniętym zraszania surowca. Układ uzupełniany jest wodą powierzchniową. Nadmieniam, że układ zamknięty ww. procesu wyposażony jest w piaskowniki, kraty, sita, separator. W przypadku opadów deszczu z przedmiotowego placu magazynowego następuje jednak spływ wód deszczowych do zbiornika buforowego (pojemność 100 m3) i przy opadach deszczu nawalnego następuje odprowadzanie wód opadowych z terenu poprzez przelew burzowy w zbiorniku buforowym. W czasie opadów deszczu nie pracuje układ zamknięty, łącznie z poborem wód do jego uzupełnienia.

Jak kwalifikować ścieki w czasie opadów deszczu odprowadzanych poprzez przelew burzowy zbiornika buforowego do wód powierzchniowych?

Jak monitorować ilość i jakość ścieków odprowadzanych do wód powierzchniowych w czasie opadów deszczu poprzez przelew burzowy zbiornika buforowego?

Czy w tym przypadku wody opadowe z przedmiotowego terenu powinny spełniać parametry jak dla ścieków przemysłowych wprowadzanych do wód, czy jak dla wód opadowych?

Pozostały teren zakładu (teren przemysłowy) - drogi, parkingi, inne place składowe - ujęte są w pozwoleniu jako tereny odprowadzające wody deszczowe.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX