Jak długi minimalnie i maksymalnie może być termin nałożony na wnioskodawcę przez organ wydający na podstawie art. 423 ust. 4 pr.wod. postanowienie o uzupełnieniu zgłoszenia wodnoprawnego?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Stachowska Marta
Odpowiedzi udzielono: 6 kwietnia 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jak długi minimalnie i maksymalnie może być termin nałożony na wnioskodawcę przez organ wydający na podstawie art. 423 ust. 4 ustawy z 20.07.2017 r. Prawo wodne – dalej pr.wod. postanowienie o uzupełnieniu zgłoszenia wodnoprawnego?

Czy może to być termin 45 lub 60 dni, jeżeli zgłoszenie wodnoprawne wymaga uzupełnienia o dokument, który inny organ może wydać nie wcześniej niż po upływie 30 dni np. zaświadczenie będące potwierdzeniem skutecznego zgłoszenia, o którym mowa w art. 118 ust. 1 ustawy z 16.04.2004 r. o ochronie przyrody – dalej u.o.p. lub decyzja o warunkach zabudowy dla działki, która nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego?

Czy organ może zawiesić postępowanie w sprawie zgłoszenia wodnoprawnego, gdy wystąpi o to wnioskodawca z powodu toczącego się postępowania w innym organie, które ma na celu wydanie dokumentu zawartego w postanowieniu o uzupełnieniu zgłoszenia wodnoprawnego?

Jeśli tak, to na jaki okres może zostać zawieszone postępowanie w sprawie zgłoszenia wodnoprawnego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX