Jak amortyzować inwestycje poczynione w wynajmowanym pomieszczeniu przeznaczonym do celów prowadzonej działalności gospodarczej? - OpenLEX

Jak amortyzować inwestycje poczynione w wynajmowanym pomieszczeniu przeznaczonym do celów prowadzonej działalności gospodarczej?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 10 sierpnia 2012 r.

PYTANIE

Od stycznia wynajmujemy pomieszczenie do celów prowadzonej działalności gospodarczej. Od tego czasu poczyniliśmy następujące wydatki inwestycyjne: w styczniu - zakup rolet antywłamaniowych, w lutym - zestaw mebli kuchennych do pomieszczenia socjalnego, w sierpniu - kocioł wielofunkcyjny do ogrzewania pomieszczeń. Od października dodatkowo wynajęliśmy piwnice należące do tego lokalu. Chcemy zrobić tam serwis komputerowy. Musimy wymienić okna oraz pomalować ściany. Do tej pory każda inwestycja była amortyzowana osobno.

Czy jest to prawidłowe?

Czy zakup okien podwyższa wartość początkową którejś z wcześniejszych inwestycji, czy też można zaewidencjonować ją osobno, jeśli wartość przekroczy 3500 zł netto?

Czy mogę wprowadzić tego typu wydatki jednorazowo w koszty, o ile nie przekroczą 3500 zł netto, mimo poniesionych wcześniej wydatków?

Jaki numer KŚT ma inwestycja w obcych środkach trwałych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?