Ile dni urlopu nabywa pracownik obsługi jeżeli u poprzedniego pracodawcy nie wykorzystał urlopu? - OpenLEX

Ile dni urlopu nabywa pracownik obsługi jeżeli u poprzedniego pracodawcy nie wykorzystał urlopu?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kosiarz Agnieszka
Odpowiedzi udzielono: 29 października 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Wymiar urlopu w roku podjęcia zatrudnienia. Pracownik obsługi zatrudniony jest w naszej placówce od 20.10.2021. Wcześniej pracował przez cały rok w innej firmie i ze świadectwa wynika, że nie wykorzystał żadnego dnia urlopu (prawo do 26 dni w roku).

Ile dni urlopu powinniśmy udzielić w 2021 roku - 7 czy 26?

Myślę tu o art. 1551 § 2 k.p.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX