Gdzie opodatkować świadczenie usług dla firmy z Hongkongu, która nie jest zarejestrowanym podatnikiem VAT, z uwagi na... - OpenLEX

Gdzie opodatkować świadczenie usług dla firmy z Hongkongu, która nie jest zarejestrowanym podatnikiem VAT, z uwagi na niewystępowanie na tamtejszym obszarze podatku o podobnym charakterze do polskiego VAT?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kamiński Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 8 lutego 2011 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Polski podatnik VAT świadczy usługi dla firmy z Hongkongu, która nie jest zarejestrowanym podatnikiem VAT, ponieważ takiego podatku nie ma w tym kraju. Jest to natomiast firma wykonująca samodzielnie działalność gospodarczą w sposób zorganizowany i ciągły.

Treść usługi:

Bezpośrednia akwizycja/pośrednictwo w zbywaniu instrumentów finansowych (inwestycyjnych), nadzorowanie dystrybucji oraz promowanie tychże produktów firmom takim jak Expander, Open Finance etc., które stanowić będą drugą sieć dystrybucji dla produktów firmy, dla której są świadczone usługi. Innymi słowy, podatnik będzie się starał, aby doradcy, do których zgłoszą się inwestorzy nakłaniali tychże inwestorów do zakupu naszych produktów.

Gdzie opodatkowana jest ww. usługa?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?