Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 15 lipca 2016 r.
Autor odpowiedzi: Kamiński Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 1 czerwca 2016 r.

PYTANIE

Jesteśmy spółką jawna prowadzącą pełną księgowość. Na naszym gruncie, wyłożonym kostką brukową, firma zewnętrzna postawiła dla nas halę magazynową-namiotową (o powierzchni ok. 1250 m2, która składała się z gotowych elementów, montowanych w ciągu kilku dni na miejscu). Ściany są wykonane z konstrukcji stalowej, a dach pokryty jest plandeką. Cała hala namiotowa przymocowana jest śrubami do kostki brukowej, która została wydzielona z placu wokół już wcześniej istniejącego budynku biurowo- magazynowego. Hala namiotowa została sfinansowana poprzez leasing finansowy. Zgodnie z umową leasingu zawartą 3 listopada 2008 r. wartość przedmiotu leasingu wynosi 76.4461,03 CHF. Leasing finansowy zawarto na 24 miesiące. W listopadzie 2008 r. otrzymaliśmy od leasingodawcy fakturę na, z której to dla leasingodawcy zapłaciliśmy VAT, natomiast kwotę netto płacimy zgodnie z harmonogramem mamy rozbitą wg harmonogramu na 24 miesiące. W grudniu 2008 r. wykonaliśmy uszczelnienie podłoża hali magazynowej, aby nie dostawa się szczelinami woda i gryzonie. Faktura za te usługę wystawiła firma budowlana na kwotę 2400 zł.

Czy kwota 2400 zł netto za usługę uszczelniania hali powinna podwyższać jej wartość, czy też być zaliczona bezpośrednio w koszty firmy?

Do której grupy KŚT należy zakwalifikować nową halę magazynową?

Jaką należy zastosować stawkę amortyzacyjną dla nowej hali magazynowej zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?