Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 20 lutego 2012 r.

PYTANIE

W ramach projektu unijnego i wdrożenia prac rozwojowych w firmie stworzono środek trwały - Stanowisko Montażu Programowania, kontroli i naprawy układów elektronicznych.

Stanowisko służy do integrowania, montowania w obudowy podzespoły elektroniczne (moduły) w gotowe układy sterująco-diagnostyczne i moduły pomiarowe. Następnie stanowisko służy do ich oprogramowania, testowania i znakowania. Celem wykonania stanowiska jest kompleksowa obsługa procesu produkcji i serwisowania podzespołów elektronicznych układów sterująco-diagnostycznych. W skład stanowiska wchodzi: oscyloskop cyfrowy, połączone stelaże, na których będą umieszczone poszczególne elementy, zestawy lutownicze, mierniki, multimetr, zasilacze, zestaw laboratoryjny, zestaw komputerowy z oprogramowaniem, drukarką, czytnikiem kodów kreskowych, oraz robocizna związana z ustawieniem całego stanowiska i zapewnienia współdziałania poszczególnych elementów. Całe stanowisko ma wartość 16.000 zł, a poszczególne elementy mają wartość poniżej 3500 zł. Warunkiem otrzymania środków unijnych jest przyjęcie kompleksowego całego stanowiska jako jeden środek trwałych, a nie poszczególnych jego elementów - uznaliśmy bowiem, że stanowisko tworzy zestaw urządzeń wspólnie tworzący jedno stanowisko do badań, technicznych, montażu i naprawy układów elektronicznych.

Do jakiej grupy KŚT należy zakwalifikować stanowiska programowania, kontroli i naprawy układów elektronicznych i jaką stawkę amortyzacji zastosować?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?