Czy zwolniona z podatku dostawa budynku lub jego części rodzi obowiązek dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego,... - OpenLEX

Czy zwolniona z podatku dostawa budynku lub jego części rodzi obowiązek dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego, jeżeli dostawa ta ma miejsce przed upływem 10 lat?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Gumola Mariusz
Odpowiedzi udzielono: 5 października 2012 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jeżeli przy sprzedaży nieruchomości przysługuje zwolnienie przedmiotowe z VAT wynikające z art.43 ust.1 pkt 10 ustawy o VAT, to czy podatek naliczony odliczony w związku z wybudowaniem nieruchomości, w której ten lokal się znajduje będzie podlegał korekcie?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?