Czy zwolnienie z kosztów procesowych dotyczy również zwolnienia rodziców bądź opiekunów prawnych z odpłatności za zakupione... - OpenLEX

Czy zwolnienie z kosztów procesowych dotyczy również zwolnienia rodziców bądź opiekunów prawnych z odpłatności za zakupione przez placówkę dla wychowanka leki przepisane przez lekarza na receptę?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 sierpnia 2022 r.
Autor odpowiedzi: Kucharski Dominik
Odpowiedzi udzielono: 3 listopada 2021 r.

PYTANIE

Zwracam się z prośbą o dokonanie interpretacji i wykładni dotyczącej zapisy art. 32 ust. 2 ustawy z 26.10.1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich (Dz.U. z 2018 r. poz. 969).

Czy sformułowanie "zwolnienie z kosztów procesowych" dotyczy również zwolnienia rodziców bądź opiekunów prawnych z odpłatności za zakupione przez placówkę dla wychowanka leki przepisane przez lekarza na receptę?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX