Czy związku z tym, że odpady powstają z materiału, który był dostarczony z Wielkiej Brytanii, spółka powinna rozpoznać WNT? - OpenLEX

Czy związku z tym, że odpady powstają z materiału, który był dostarczony z Wielkiej Brytanii, spółka powinna rozpoznać WNT?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 10 września 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Firma świadczy usługi polegające na usłudze cięcia łososia dla kontrahenta z Anglii. Produkty do przerobu Spółka otrzymuje od kontrahenta z Anglii następnie w ciągu jednego miesiąca przerabia je i klient własnym transportem obiera przewożąc z powrotem do Anglii. Spółka dla potrzeb VAT nie rozpoznaje dostawy WNT, ponieważ nie nabywa łososia do przerobu, a jedynie pracuje na powierzonym materiale. W procesie produkcji powstają odpady rybne, które spółka sprzedaje na terenie Polski ze stawką 23%.

Czy związku z tym, że odpady powstają z materiału, który był dostarczony z Anglii, spółka powinna rozpoznać dostawę WNT dla tej części odpadów, jeżeli tak to jaki by był termin obowiązku podatkowego i jak wycenić wartość WNT?

W jaki sposób powstałe odpady z powierzonego materiału firma powinna ewidencjonować (prowadzi pełną księgowość, ale nie prowadzi ewidencji magazynowej)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?