Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2014 r.
Autor odpowiedzi: Różycki Karol
Odpowiedzi udzielono: 1 sierpnia 2013 r.

PYTANIE

Spółka polska otrzymuje faktury od spółki niemieckiej (naszego podwykonawcy) za usługi budowlane z VAT niemieckim. Usługę tę sprzedaje innemu kontrahentowi z Niemiec. Faktura ta nie zwiera VAT.

Czy związku z tym spółka polska może strać się o odzyskanie VAT w Niemczech?

Co oznacza w deklaracji VAT-REF "oświadczenie że w państwie członkowskim, do którego kierowany jest wniosek w okresie, do którego odnosi się wniosek - nie dokonywałem dostaw towarów lub świadczenia usług, z wyjątkiem: a) usług transportu i usług pomocniczych do takich usług, zwolnionych zgodnie z przepisami państwa członkowskiego zwrotu implementującymi przepisy art. 144, 146, 148, 149, 151, 153, 159 lub 160 dyrektywy 2006/112/WE, b) dostaw towarów lub świadczenia usług na rzecz osoby zobowiązanej do zapłaty podatku od wartości dodanej zgodnie z przepisami państwa członkowskiego zwrotu implementującymi przepisy art. 194–197 i art. 199 dyrektywy 2006/112/WE"?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?