Czy związki zawodowe opiniują uchwałę w sprawie ustalenia tygodniowego wymiaru zajęć w szkołach na terenie gminy? - OpenLEX

Czy związki zawodowe opiniują uchwałę w sprawie ustalenia tygodniowego wymiaru zajęć w szkołach na terenie gminy?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 12 sierpnia 2022 r.
Autor odpowiedzi: Lesińska Joanna
Odpowiedzi udzielono: 14 lipca 2022 r.

PYTANIE

Na terenie gminy jest jeden związek zawodowy. Czy należy wysyłać do innych związków zawodowych prośbę o opinie uchwał ws. ustalenia tygodniowego wymiaru zajęć niewymienionych w art. 42 ust. 3 ustawy Karta Nauczyciela oraz art. 76 pkt 22 lit. d w związku z art. 147 pkt 3 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, jeśli takich związków nie ma na terenie gminy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX