Czy zorganizowanie pomieszczenia przeznaczonego na siłownię i pomieszczeń sanitarnych w domu wielorodzinnym może być objęte stawką 8% VAT?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Zaniewicz Edyta
Odpowiedzi udzielono: 12 września 2018 r.

PYTANIE

Spółka z o.o. jest deweloperem, zajmuję się budową budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz całą ich sprzedażą. Przy nowych inwestycjach planuje w projekcie budowlanym przeznaczyć pomieszczenie (znajdujące się w bryle budynku) na siłownię dla wszystkich mieszkańców. W celu zwiększenia atrakcyjności obiektu i przyciągnięcia klientów. Planuję zaaranżować całe pomieszczenie na siłownie oraz pomieszczenie sanitarne. Chce wyposażyć je w podstawowe sprzęty do ćwiczeń kulturystycznych oraz różne akcesoria sportowe (np. skakanki, maty, hantle itp.). Prawo do korzystania będą mieli właściciele i użytkownicy wszystkich sprzedanych mieszkań.

Czy deweloper może zorganizować takie pomieszczenie dla mieszkańców i potraktować je jako pomieszczenie przynależne do części wspólnych budynku, tak jak np. wózkownia, klatki schodowe itp., czyli cena takiego pomieszczenia byłaby skalkulowana w cenie sprzedaży mieszkania i opodatkowana stawką VAT 8%?

Czy może należało by wyodrębnić tą powierzchnie i sprzedać ją udziałem do każdego mieszkania ze stawką 23%?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access