Czy zleceniobiorca może zostać uczestnikiem PPK? - OpenLEX

Czy zleceniobiorca może zostać uczestnikiem PPK?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kwiatkowska Monika
Odpowiedzi udzielono: 28 marca 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy w SP ZOZ Pogotowiu Ratunkowym, lekarzy, ratowników lub pielęgniarki tzw. kontraktowych (umowy cywilnoprawne) należy uznać za osoby zatrudnione w rozumieniu art. 2 pkt 18 lit d ustawy o PPK?

Osoby te prowadzą własną działalność gospodarczą i sami się ubezpieczają. W naszej ocenie nie są to "zatrudnieni".

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?