Czy zlecenie napisania książki o tematyce "niszowej" można uznać za zamówienie z zakresu działalności kulturalnej w rozumieniu art. 4 pkt 8a p.z.p.?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Kurowska Agnieszka
Odpowiedzi udzielono: 17 lutego 2016 r.

PYTANIE

Zamawiający zamierza zlecić napisanie książki wraz z przeniesieniem na zamawiającego prawa autorskiego do niej. Tematykę można uznać za "niszową".

Czy to zamówienie jest zamówieniem z zakresu działalności kulturalnej w rozumieniu art. 4 pkt 8a p.z.p. i można zlecić napisanie książki wraz z przeniesieniem prawa autorskiego z pominięciem p.z.p.?

Zamawiający zamierza też nabyć licencję do utworu, który już powstał (książka), o charakterze unikatowym.

Czy zamawiający może nabyć licencję z wolnej ręki z uwagi na to, że tylko jeden wykonawca (właściciel praw majątkowych) może udzielić licencji, co jest podyktowane ochroną prawa autorskiego?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access