Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Wilk Jakub
Odpowiedzi udzielono: 20 sierpnia 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy instytucja administracji rządowej (Inspektorat weterynaryjny) w związku z obowiązującymi przepisami RODO jest zobowiązana każdej "nowej" obsługiwanej "stronie" czy petentowi przekazać klauzulę informacyjną zgodnie z art. 13 RODO? Zbierane dane wykorzystywane są do załatwiania spraw urzędowych: wydawania zaświadczeń, wniosków itp. Czy można w takim przypadku zastosować ograniczenie obowiązków na podstawie art. 13 ust. 3 oraz art. 14 ust. 1,2,4 RODO lub korzystać ze zwolnienia z obowiązku informacyjnego na mocy art. 14 ust. 5 lit. d RODO?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację