Czy zgodnie z art. 40 pr. bud. organ może przenieść decyzję pozwolenia na budowę w części na rzecz nowego inwestora?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Jędrzejczak-Syrek Agnieszka
Odpowiedzi udzielono: 18 kwietnia 2012 r.

PYTANIE

Czy zgodnie z art. 40 prawa budowlanego organ może przenieść decyzję pozwolenia na budowę w części na rzecz nowego inwestora?

Pierwotna decyzja wydana została na przebudowę ze zmianą sposobu użytkowania budynku na dwa niezależne lokale użytkowe, to znaczy na przedszkole i przychodnię podstawowej opieki zdrowotnej. Obecnie inny inwestor wystąpił z wnioskiem o przeniesienie tej decyzji w części dotyczącej przychodni na swoją rzecz, natomiast część dotycząca przedszkola miałaby pozostać przy pierwotnym inwestorze.

Jak w takim przypadku potraktować konieczność złożenia oświadczenia, że przyjmuje na siebie wszystkie warunki wynikające z tej decyzji?

Co w takiej sytuacji dzieje się z projektem budowlanym, który był łączny (jeden) i z dziennikiem budowy?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access