Czy zgłoszenie wykonania urządzeń służących do wprowadzania ścieków do ziemi powinno zawierać wypis i wyrys z MZPZP/decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego albo decyzję o warunkach zabudowy, jeżeli są wymagane?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 23 września 2023 r.
Autor odpowiedzi: Osuch-Chacińska Lucyna
Odpowiedzi udzielono: 9 marca 2023 r.

PYTANIE

Artykuł 422 pkt 3 ustawy z 20.07.2017 r. Prawo wodne – dalej pr.wod. mówi - do zgłoszenia wodnoprawnego dołącza się "wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a w przypadku jego braku - decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego albo decyzję o warunkach zabudowy, jeżeli są wymagane;".

Jak interpretować ten przepis w odniesieniu do zgłoszenia wodnoprawnego złożonego do NW w oparciu o art. 394 ust. 1 pkt 13 pr.wod. w przypadku dwóch różnych odpowiedzi na pytania dotyczących tego tematu?

Pani Osuch-Chacińska Lucyna w dniu 27 lutego 2023 r opublikowała: Czy organ przyjmujący zgłoszenie na wykonanie drenażu ma prawo żądać decyzji o warunkach zabudowy dla domu, którego częścią jest instalacja do odprowadzania ścieków, a zatem przydomowa oczyszczalnia ścieków wraz z drenażem?, QA 2191193 Pani Stachowska Marta w dniu 9 września 2022 r. opublikowała: Czy do zgłoszenia wodnoprawnego złożonego zgodnie z art. 394 ust. 1 pkt 13 pr.wod. nadzór powinien wymagać dołączenia decyzji o warunkach zabudowy?, QA 2061089 .

Tym samym ponowne pytanie, czy zgłoszenie wykonania urządzeń wodnych służących do wprowadzania ścieków do ziemi złożone w oparciu o art. 394 ust. 1 pkt 13 pr.wod. powinno zawierać "wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a w przypadku jego braku - decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego albo decyzję o warunkach zabudowy, jeżeli są wymagane;" czy też nie?

Czy w tym temacie ma znaczenie, że budynek jest w trakcie budowy, że już został wybudowany i oddany do użytkowania ale został wybudowany na podstawie MPZP lub Decyzji o warunkach zabudowy, lub budynek istnieje i jest np. przedwojenny i nie posiada Decyzji o warunkach zabudowy i nie leży w obszarze obowiązywania MPZP, lub jest przedwojenny, ale leży w obszarze obowiązywania MPZP?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX