Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 27 czerwca 2015 r.
Autor odpowiedzi: Mikołajewska-Janiaczyk Małgorzata
Odpowiedzi udzielono: 30 października 2014 r.

PYTANIE

Inwestor uzyskał pozwolenie na budowę obejmujące budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego, zjazdu z drogi publicznej (zjazd znajduje się w pasie drogowym) i wewnętrznej instalacji gazowej.

Czy zgłaszając rozpoczęcie budowy wystarczy przedłożyć oświadczenie kierownika budowy specjalności konstrukcyjno budowlanej dla całej inwestycji, czy też należy to potraktować jako realizację trzech odrębnych inwestycji i zażądać również oświadczeń kierownika budowy w specjalności drogowej i instalacyjne?

Zgodnie z art. 42 ust. 4 ustawy - Prawo budowlane przy prowadzeniu robót budowlanych, do kierowania którymi jest wymagane przygotowanie zawodowe w specjalności techniczno-budowlanej innej niż posiada kierownik budowy, inwestor jest obowiązany zapewnić ustanowienie kierownika robót w danej specjalności.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?