Czy żeby lokal spełniał przesłanki definicji lokalu wydzielonego musi być wydzielony w taki sposób, aby między częścią mieszkalną a lokalem nie było funkcjonalnego połączenia?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Sługocka Martyna
Odpowiedzi udzielono: 16 października 2015 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy w budynku jednorodzinnym składającym się z części mieszkalnej i lokalu użytkowego jest możliwe połączenie lokalu użytkowego z częścią mieszkalną przejściem wypełnionym drzwiami?

Czy lokal, aby spełniał przesłanki definicji lokalu wydzielonego musi być wydzielony w ten sposób, że pomiędzy częścią mieszkalną a lokalem nie może być żadnego funkcjonalnego połączenia?

Czy wystarczy oddzielić poszczególne części ścianą (trwałą przegrodą), ale można w tej ścianie wykonać jednak drzwi lub inny rodzaj przejścia?

Ideą lokalu użytkowego miałoby być połączenie go z częścią mieszkalną dla wygody funkcjonalnej po to, aby właściciel budynku nie musiał obchodzić budynku na zewnątrz w celu przejścia z lokalu do mieszkania, ale jednocześnie istotnym jest, aby lokal był wydzielony w celu przeznaczenia go wyłącznie na cele firmowe z możliwością odpisywania kosztów jego funkcjonowania od przychodu.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX