Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2018 r.
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 13 grudnia 2017 r.

PYTANIE

Czy przeniesienie udziału w prawie własności nieruchomości lokalowej w zamian za zwolnienie z długu (kredytu zaciągniętego na zakup tej nieruchomości lokalowej) rodzi obowiązek zapłaty przez nabywcę udziału podatku od czynności cywilnoprawnych?

Czy zbywca udziału w nieruchomości lokalowej w zamian za zwolnienie z długu (kredytu zaciągniętego na zakupu tej nieruchomości lokalowej) może korzystać ze zwolnienia w zapłacie podatku dochodowego od osób fizycznych przewidzianego w art. 21 ust. 25 pkt 2 lit. a w zw. z art. 21 ust. 1 pkt 131?

Jeśli nie, to od jakiej kwoty (wartości całej nieruchomości czy wartości przenoszonego udziału) liczony jest podatek (PIT)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?