Czy zatrudnienie w przedszkolu psychologa bez przygotowania pedagogicznego wymaga zgody organu sprawującego nadzór pedagogiczny? - OpenLEX

Czy zatrudnienie w przedszkolu psychologa bez przygotowania pedagogicznego wymaga zgody organu sprawującego nadzór pedagogiczny?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Wojtczak Bogusława
Odpowiedzi udzielono: 16 stycznia 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy zatrudnienie w przedszkolu psychologa bez przygotowania pedagogicznego wymaga zgody organu sprawującego nadzór pedagogiczny - w związku z art. 10 ust. 9 z uwzględnieniem art. 91b KN? Dyrektor przedszkola zamierza zatrudnić psychologa w wymiarze mniejszym niż 1/2 etatu, na okres 5 miesięcy: od 1 lutego do 30 czerwca danego roku - w związku z wakatem na tym stanowisku.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX