Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 30 grudnia 2015 r.
Autor odpowiedzi: Wawszczak Łukasz
Odpowiedzi udzielono: 25 lipca 2014 r.

PYTANIE

Pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika bez aktualnego orzeczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do pracy na zajmowanym stanowisku.

Czy uzyskanie zaświadczenia o braku przeciwwskazań do wykorzystania samochodu prywatnego do celów służbowych jest tożsame z brakiem przeciwwskazań do dokonywania przewozu samochodem prywatnym innych pracowników w ramach podróży służbowej?

Czy zaświadczenie określone w § 7 rozporządzenia ws. badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami wystarczy, by pracodawca mógł dopuścić pracownika (niebędącego kierowcą) do wykonania przewozu innych pracowników?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację