Czy zarządca drogi winien podpisać z inwestorem umowę dzierżawy na umieszczenie stacji ładowania pojazdów elektrycznych w pasie... - OpenLEX

Czy zarządca drogi winien podpisać z inwestorem umowę dzierżawy na umieszczenie stacji ładowania pojazdów elektrycznych w pasie drogowym?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 20 września 2022 r.
Autor odpowiedzi: Bursztynowicz Michał
Odpowiedzi udzielono: 22 sierpnia 2022 r.

PYTANIE

Czy zarządca drogi winien podpisać z inwestorem umowę dzierżawy w trybie art. 22 ust. 2 ustawy z 21.03.1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1693) – dalej u.d.p. na umieszczenie stacji ładowania pojazdów elektrycznych w pasie drogowym czy udostępnienie pasa drogowego powinno odbyć się w oparciu o art. 40 u.d.p. tj. pod zajęcie pasa drogowego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX