Czy zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki musi zostać wysłane przy wykorzystaniu platformy e-zamówienia?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Nowakowski Wojciech
Odpowiedzi udzielono: 30 stycznia 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Zamawiający udzielił zamówienia publicznego na roboty budowlane w połowie 2021 r. na podstawie obecnego PZP. Zamówienie było prowadzone z użyciem środków komunikacji elektronicznej, z wyjątkiem niektórych elementów opisu przedmiotu zamówienia, które były i są objęte informacją niejawną o klauzuli zastrzeżone. Wykonawcom zainteresowanym tymi elementami objętymi informacją niejawną o klauzuli zastrzeżone, zamawiający udostępnił je (na etapie pomiędzy ogłoszeniem zamówienia o otwarciem ofert), ale po wcześniejszym podpisaniu umowy o zachowaniu poufności i przy wykorzystaniu tzw. kancelarii tajnej. Zamawiający nie korzystał ze zwolnienia, o którym mowa w art. 65 ust. 1 pkt 6 p.z.p. Zamawiający planuje obecnie zlecić roboty dodatkowe (art. 455 PZP) lub podobnych (art. 217 PZP) również, ale nie tylko, w obszarze objętym informacją niejawną o klauzuli zastrzeżone.

Czy zamawiający w ramach zamiaru przystąpienia do negocjacji udzielenia wykonawcy takich robót budowlanych lub podobnych musi używać platformy e-zamówienia, aby przesłać zaproszenie do negocjacji dla wykonawcy wraz z dokumentami towarzyszącymi?

Roboty dodatkowe lub podobne będą o wartości powyżej 130.000 zł netto.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX