Czy zapłata za faktury, jeśli wierzyciel nie prowadzi już działalności gospodarczej i nie jest czynnym podatnikiem VAT, może... - OpenLEX

Czy zapłata za faktury, jeśli wierzyciel nie prowadzi już działalności gospodarczej i nie jest czynnym podatnikiem VAT, może zostać ujęta w deklaracji w dacie zapłaty?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Różycki Karol
Odpowiedzi udzielono: 30 października 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka jako dłużnik ma niezapłacone faktury wobec kontrahenta, który nie prowadzi już działalności gospodarczej oraz nie jest czynnym podatnikiem VAT. Faktury zostały skorygowane w trybie art. 89b ust. 1 ustawy o VAT.

Czy zapłata za wspomniane faktury może zostać ujęta w deklaracji w dacie zapłaty zgodnie z art. 89b ust. 4 ustawy o VAT?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?