Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Soszyńska - Purtak Paulina
Odpowiedzi udzielono: 10 kwietnia 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy zamawiający zlecając świadczenie usług obsługi prawnej w swojej siedzibie przez 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku musi wymagać, aby osoby realizujące były zatrudnione u wykonawcy na umowę o pracę?

Innymi słowy, czy wskazane okoliczności wyczerpują znamiona umowy o pracę w rozumieniu w art. 22 § 1 Kodeksu pracy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację