Czy zamawiający udzielając zamówienia podzielonego na pakiety w przypadku, gdy wykonawca wygrał postępowanie na kilkanaście pakietów, powinien zawrzeć jedną umowę czy osobną umowę na każdy pakiet?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Wolski Mariusz
Odpowiedzi udzielono: 18 sierpnia 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Zamawiający w roku budżetowym 2021 zamierza ogłosić postępowanie na sukcesywną dostawę leków. Zamówienie będzie podzielone na ponad 40 części (pakiety). W ramach 1 części (pakietu) znajduje się nawet 40 pozycji asortymentowych.

Czy w myśl nowego PZP, w przypadku wygrania postępowania przez firmę X na np. 16 pakietów, umowa winna być sporządzona osobno dla każdej części (pakietu), czy też jedną umowę z zastrzeżeniem, iż każdy pakiet stanowi odrębne zobowiązanie?

Sytuacja jest o tyle problemowa, że system do rozliczania nie rozróżnia asortymentu w ramach danego pakietu, a jedynie po nazwie kontrahenta wyszukuje asortyment np. z danej hurtowni. W myśl Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologi z 23.12.2020 r., w sprawie ogłoszeń zamieszczanych w BZP, załącznik nr 7 zawiera ogłoszenie o wykonaniu umowy. W ust. 4 pkt 5 rozporządzenia należy podać wartość umowy, rozumianej jako część (pakiet), czy też po zliczeniu wartości umowy np. na pakiet od 1-6?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX