Czy zamawiający może rozdzielić zamówienia i przygotować dwa oddzielne postępowania na odłowienie i transport zwierząt do schroniska oraz na opiekę nad zwierzętami w schronisku?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Ćwiek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 6 czerwca 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Gminie kończy się umowa na odłowienie oraz opiekę nad bezdomnymi zwierzętami i przygotowujemy nową dokumentację. Posiadamy wiedzę, że obecny wykonawca nie będzie zainteresowany świadczeniem usługi na odłowienie zwierząt, a jest skłonny kontynuować współpracę na opiekę zwierząt. Nie jesteśmy pewni czy znajdzie się inny podmiot zainteresowany kompleksową usługą.

Jak w tej sytuacji ma zachować się zamawiający - czy może rozdzielić zamówienia i przygotować dwa oddzielne postępowania: 1) na odłowienie i transport zwierząt do schroniska, 2) na opiekę nad zwierzętami w schronisku?

Czy zawarty w § 5 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 26.08.1998 r. w sprawie zasad i warunków wyłapywania bezdomnych zwierząt zapis "Organ gminy może zawrzeć umowę na przeprowadzenie wyłapywania zwierząt bezdomnych z podmiotem prowadzącym schronisko lub przedsiębiorcą prowadzącym działalność" może być wystarczający?

Jeżeli nie, to poproszę o wskazanie innej podstawy prawnej lub podpowiedź jak powinien zachować się w tej sytuacji zamawiający. Dodam jeszcze, że łączna wartość naszego postępowania kwalifikuje je na zamówienie poniżej 130 tys. zł netto.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX