Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2020 r.
Autor odpowiedzi: Baranowska Agata
Odpowiedzi udzielono: 4 października 2016 r.

PYTANIE

Ogłoszono przetarg w podziale na 3 zadania, gdzie m.in. zamawiający kupuje standardowe oprogramowanie biurowe. Wartość szacunkowa oprogramowania wynosi 21.000 zł. Przed wszczęciem tego przetargu zamawiający udzielił już zamówień poza ustawą (na podstawie art. 4 pkt 8 p.z.p.) na różnego rodzaju oprogramowania i licencje do programów komputerowych na łączną wartość ok. 104.000 zł, w tym. m.in. zakupiono już inne rozszerzenie do posiadanego systemu obsługi księgowej X o wartości 20.000 zł. Jeszcze w tym roku trzeba dokonać zakupu kolejnego rozszerzenia do systemu X o moduł urlopowy o wartości 20.000 zł. Nie można skorzystać z usług innego wykonawcy niż właściciel praw do systemu X, ponieważ zamawiający straci gwarancję na system X.

Czy zamówienia na moduł urlopowy można udzielić na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 p.z.p.?

Czy można skorzystać z art. 4 pkt 8 p.z.p.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?