Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 19 listopada 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Firma A z Anglii (spółka z.o.) posiada w ofercie oprogramowanie serwisowe dedykowane dla serwisów samochodowych, pozwalające na dostęp do informacji technicznych tj. wersja online dostępu do katalogu produktów z dokładnym opisem, z której korzysta się na platformie A po wykupieniu kodu aktywacyjnego obowiązującego 12 miesięcy. Firmy C zainteresowane zakupem takiego kodu składają zamówienia, które firma B realizuje za pośrednictwem specjalnego serwisu Licence A. Kiedy zamówienie A zrealizuje, na wskazany przez firmę B e-mail przychodzi informacja o gotowości realizacji złożonego zamówienia oraz wygenerowana zostaje faktura. Udostępniany przez A kod aktywacyjny zostaje sprzedany przez firmę B do firmy zamawiającej C (klient polski prowadzący działalność gospodarczą). Firma A fakturując kod aktywacyjny na fakturze dla B określa usługę jako licencja roczna.

Czy zapłata należności przez B do A za zakup kodów aktywacyjnych/licencji, które następnie są sprzedawane do C rodzi obowiązek zapłaty podatku u źródła?

Czy za zapłata należności przez B do A za zakup kodów aktywacyjnych/licencji, które następnie są wykorzystywane w działalności B obowiązek zapłaty podatku u źródła?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?