Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Klimek Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 30 listopada 2015 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka jawna będąca czynnym podatnikiem VAT zarejestrowana na potrzeby transakcji unijnych kupiła akredytację od IRATA (Branżowe Stowarzyszenie Przemysłowego Dostępu Linowego) z siedzibą w Wielkiej Brytanii. IRATA opracowała procedury bezpieczeństwa związane z wykonywaną pracą na wysokości oraz system szkolenia i oceny specjalistów dostępu linowego. Akredytacja ta jest udzielana na pracę, a także na szkolenia i jest gwarancją spełnienia restrykcyjnych wymagań, jakie stawia swoim członkom IRATA.

Czy należy rozpoznać zakup akredytacji jako import usług?

Jeśli tak, to jaką stawkę VAT doliczyć do kwoty netto faktury?

Czy mamy prawo do odliczenia kwoty VAT?

Czy spółka działając zgodnie z wytycznymi IRATA oraz posiadając akredytację może wystawiać faktury za szkolenie z dostępu linowego w systemie IRATA ze stawką "ZW" na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 u.p.t.u.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację