Czy zakład pracy chronionej może przekazywać zaliczki podatku do urzędu skarbowego jeżeli kwota dochodu osiąganego u danego pracodawcy przez pracownika przekroczyła 37.024 zł?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 25 stycznia 2005 r.

PYTANIE

Zakład posiada status zakładu pracy chronionej, zgodnie z art. 38 ust. 2 u.p.d.o.f. pobrane zaliczki przekazywane są 10% (PFRON) i 90% (zfron).

Jak należy postąpić w przypadku gdy pracownik przekroczył pierwszy próg skali podatkowej składając równocześnie oświadczenie zgodnie z art. 32 u.p.d.o.f.?

Czy wówczas jesteśmy zobowiązani do przekazania zaliczki podatku do urzędu skarbowego, czy możemy postępować tak jak dotychczas?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access