Czy zagraniczny podmiot z innego kraju UE, niezarejestrowany w Polsce do VAT, nabywający usługi z załącznika nr 15 do ustawy o... - OpenLEX

Czy zagraniczny podmiot z innego kraju UE, niezarejestrowany w Polsce do VAT, nabywający usługi z załącznika nr 15 do ustawy o VAT od polskiego kontrahenta powinien dokonywać płatności w MPP?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 30 września 2021 r.
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 16 marca 2021 r.

PYTANIE

Czy zagraniczny podmiot z innego kraju UE, niezarejestrowany w Polsce do VAT, nabywający usługi z załącznika nr 15 do ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2020 r. poz. 106 z późn. zm.) – dalej u.p.t.u., od polskiego kontrahenta powinien dokonywać płatności w systemie podzielonej płatności?

Polski podatnik VAT wykonał usługi instalacji sanitarnych (wymienione w załączniku nr 15 do u.p.t.u. w nieruchomości położonej na terenie Polski, na kwotę netto powyżej 15 000,00 zł dla zagranicznego podmiotu zarejestrowanego dla celów VAT w Wielkiej Brytanii. Wykonana usługę kwalifikujemy jako import usług mający miejsce świadczenia w Polsce. Wystawiamy fakturę z kwotą podatku VAT.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX