Czy zadania związane z rekultywacją składowiska odpadów można wprowadzić do ewidencji środków trwałych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Majchrzak Aneta
Odpowiedzi udzielono: 27 grudnia 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W budżecie gminy została zabezpieczona kwota na realizację zadania związanego z rekultywacją składowiska odpadów (rozdział 90002, § 6050, wartość zadania 150.000,00 zł). Zadanie zostało zakończone. W ramach zadania zostały wykonane roboty rozbiórkowe (15.000,00 zł), ogrodzenie zbiornika odcieków (5.500,00 zł), studzienki odgazowujące (5 szt. po 1.000,00 zł każda), roboty przed wykonaniem warstw rekultywacyjnych i roślinności rekultywacyjne (17.000,00 z), warstwa rekultywacyjna (75.000,00), zabiegi przed wykonaniem roślinności rekultywacyjnej (5.500,00 zł) i roślinność rekultywacyjna (27.000,00 zł).

Jak należy wprowadzić ww. do ewidencji środków trwałych?

Jednocześnie nadmienia się, że w wykazie środków trwałych – grupa 2 - jest wprowadzony środek o nazwie "Gminne składowisko odpadów"

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access