Czy zabudowę zagrodową może stanowić tylko jeden budynek? - OpenLEX

Czy zabudowę zagrodową może stanowić tylko jeden budynek?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Oziemska Sara
Odpowiedzi udzielono: 17 marca 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Właściciel gospodarstwa rolnego (w gminie miejskiej) o powierzchni przekraczającej średnią powierzchnię gospodarstwa rolnego w gminie, złożył wniosek o wydanie warunków zabudowy na jeden budynek mieszkalny jednorodzinny z pokojami gościnnymi agroturystyki z częścią gospodarczą i garażową w ramach nowej zabudowy zagrodowej o powierzchni użytkowej ok. 1500 m2.

Czy wnioskodawca będzie zwolniony z wymogów art. 61 ust. 1 pkt 1 ustawy z 27.03.2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2022 r. poz. 503) – dalej u.p.z.p., pomimo wystąpienia funkcji z zakresu usług agroturystycznych, z uwagi na posiadanie gospodarstwa rolnego o powierzchni przekraczającej średnią powierzchnię gospodarstwa rolnego w gminie?

Czy zabudowę zagrodową może stanowić tylko jeden budynek?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX