Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Niewińska - Struszyńska Maria Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 10 września 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy za wydanie zaświadczenia o położeniu działki na obszarze rewitalizacji urząd powinien pobierać opłatę skarbową?

Niektóre urzędy (w odróżnieniu od znacznej większości) nie pobierają opłaty uznając, że zwolnienie wynika z art. 2 ust. 1 pkt 1 lit. h ustawy z 16.11.2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. 2018 poz. 1044) - dalej u.o.s. w zw. z art. 109 ust. 1 pkt 4a (4b) ustawy z 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami – dalej u.g.n.

Czy takie postępowanie jest prawidłowe?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?