Czy za pracowników wykonujących prace o szczególnym charakterze w niepełnym wymiarze czasu pracy, należy odprowadzać składkę na Fundusz Emerytur Pomostowych?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 31 sierpnia 2022 r.
Autor odpowiedzi: Rycak Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 11 grudnia 2009 r.

PYTANIE

W naszym szpitalu są stanowiska pracy wymienione w wykazie prac o szczególnym charakterze (załącznik nr 2 do ustawy o emeryturach pomostowych).

Czy za pielęgniarkę zatrudnioną w pełnym wymiarze czasu pracy w oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii wykonującą swoje obowiązki w OIOM-ie, ale również na bloku operacyjnym przy nieplanowanych zabiegach, należy od 1 stycznia 2010 r. odprowadzać składkę na Fundusz Emerytur Pomostowych?

Podobne pytanie dotyczy ratowników medycznych i pielęgniarek systemu, którzy jednego dnia pracują w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym a innego dnia wchodzą w skład zespołów ratownictwa medycznego.

Czy wymienione stanowiska i osoby powinny znaleźć się w rejestrach, o których mowa w ustawie o emeryturach pomostowych?

W przypadku tych osób w umowach o pracę nie określono dokładnego rozgraniczenia czasowego na OIOM-ie i bloku operacyjnym lub Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i Zespołach Ratownictwa Medycznego. Pracują oni w pełnym wymiarze czasu pracy, ale łącznie w dwóch obszarach.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX