Nowość Czy za okres od listopada do grudnia należy odmówić prawa do świadczenia pielęgnacyjnego?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Tyra Bożena
Odpowiedzi udzielono: 4 czerwca 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Dziadek złożył wniosek o ustalenie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego na zasadach obowiązujących od 1 stycznia 2024 r. na wnuczkę, dla której jest rodziną zastępczą.

Pozostaje on w zatrudnieniu od 2009 r. do nadal. Wniosek o wydanie orzeczenia dla wnuczki został złożony 29.11.2023 r., orzeczenie zostało wydane 16.02.2024 r., a wniosek o ustalenie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego został złożony w dniu 15.05.2024 r. Zatem przysługuje mu wyrównanie zgodnie z art. 24 ust. 2a ustawy o świadczeniach rodzinnych.

Czy za okres od listopada do grudnia 2023 r. należy odmówić prawa do ww. świadczenia?

Jak powinna być skonstruowana decyzja w przedstawionym przypadku?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX