Czy z instytucjami, o których mowa w art. 130 ust. 2 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej należy zawrzeć umowy powierzenia przetwarzania danych w związku z udziałem przedstawicieli tych instytucji w posiedzeniu w sprawie sytuacji dziecka umieszczonego w rodzinnej pieczy zastępczej?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Bochenek Michał
Odpowiedzi udzielono: 27 lutego 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Artykuł 130 ust. 2 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej stanowi: Do udziału w posiedzeniu w sprawie sytuacji dziecka umieszczonego w rodzinnej pieczy zastępczej mogą być zapraszani w szczególności przedstawiciele: sądu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania rodziny zastępczej lub prowadzącego rodzinny dom dziecka, właściwego powiatowego centrum pomocy rodzinie, ośrodka pomocy społecznej, centrum usług społecznych, Policji, ochrony zdrowia, instytucji oświatowych oraz organizacji społecznych statutowo zajmujących się problematyką rodziny i dziecka, a także osoby bliskie dziecku.

1) Jakie instytucje należy zaliczyć do ww. instytucji oświatowych? Czy należy do nich zakwalifikować poradnię psychologiczno-pedagogiczną?

2) Czy z ww. instytucjami należy zawrzeć umowy o współpracy i umowy powierzenia przetwarzania danych w związku z udziałem przedstawicieli tych instytucji w posiedzeniu w sprawie sytuacji dziecka umieszczonego w rodzinnej pieczy zastępczej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX