Czy z budżetu gminy można finansować zakup środków spożywczych dla członków OSP z przeznaczeniem na długotrwałe akcje ratownicze? - OpenLEX

Czy z budżetu gminy można finansować zakup środków spożywczych dla członków OSP z przeznaczeniem na długotrwałe akcje ratownicze?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kosicki Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 27 lipca 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W art. 10 ustawy o ochotniczych strażach pożarnych określono katalog wydatków, które mogą być sfinansowane z budżetu gminy.

Czy w zakresie finansowania OSP z budżetu gminy można ponieść wydatki na zakup artykułów spożywczych dla strażaków OSP w związku z prowadzoną długotrwałą akcją ratowniczą?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX