Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 31 grudnia 2013 r.
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 11 stycznia 2013 r.

PYTANIE

Czy wystawienie faktury wewnętrznej w maju dokumentującej nieodpłatne świadczenie za usługi telekomunikacyjne wykonane w kwietniu rodzi obowiązek podatkowy zgodnie z datą wystawienia faktury wewnętrznej?

W naszej firmie związki zawodowe korzystają nieodpłatnie z rozmów telefonicznych do wysokości ustalonych limitów. W związku z powyższym zgodnie z art. 8 ust. 2 u.p.t.u. rozpoznajemy nieodpłatne świadczenie usług i wystawiamy faktury wewnętrzne. Po otrzymaniu faktury od operatora zewnętrznego za rozmowy telefoniczne wykonane w miesiącu kwietniu (01.04-30.04) zgodnie z art. 19 ust. 4 u.p.t.u. wystawiamy fakturę wewnętrzną do 7 dni, tj. 7 maja i VAT należny odprowadzamy w maju. Mimo że nieodpłatne przekazanie dotyczy kwietnia, rozpoznajemy moment podatkowy z datą wystawienia faktury wewnętrznej, tj. maj, zgodnie z art. 19 ust. 16 u.p.t.u.

Czy nasze postępowanie jest poprawne?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację