Czy wystawiając refakturę za wykonanie badań konserwatorskich elewacji zabytkowych kamieniczek przez osobę fizyczną, która jest... - OpenLEX

Czy wystawiając refakturę za wykonanie badań konserwatorskich elewacji zabytkowych kamieniczek przez osobę fizyczną, która jest zwolniona z VAT, trzeba naliczyć VAT należny?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Artur
Odpowiedzi udzielono: 20 lipca 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy wystawiając refakturę za wykonanie badań konserwatorskich elewacji zabytkowych kamieniczek przez osobę fizyczną, która jest zwolniona z VAT na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 u.p.t.u., trzeba naliczyć VAT należny?

Czy jeśli tak to czy kwota 7800 zł za wykonanie usługi jest kwotą brutto?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX