Czy wystarczy wystawić pracownikowi zatrudnionemu na czas nieokreślony jedno wspólne świadectwo pracy na koniec zatrudnienia, obejmujące zarówno okres umowy o pracę na zastępstwo jak i umowy o pracę na czas nieokreślony?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Sobieska Maria
Odpowiedzi udzielono: 28 października 2016 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Jesteśmy instytucją kultury. Zawarliśmy z pracownikiem umowę o pracę 3 listopada 2014 r. na zastępstwo, na czas nieświadczenia pracy przez panią x, której nieobecność jest usprawiedliwiona. 1 września 2016 r. podpisaliśmy z pracownikiem porozumienie zmieniające warunki pracy, na mocy którego strony z dniem 1 września 2016 r. zmieniły rodzaj umowy z umowy o pracę na zastępstwo, zawartej 3 listopada 2014 r. na umowę o pracę na czas nieokreślony.

Czy w związku z taką sytuacją zakład pracy jest zmuszony do wystawienia świadectwa pracy po 24 miesiącach od dnia zawarcia pierwszej umowy?

Czy wystarczy jedno wspólne świadectwo pracy na koniec zatrudnienia, obejmujące zarówno okres umowy o pracę na zastępstwo jak i umowy o pracę na czas nieokreślony?

Jeżeli zakład pracy będzie musiał wystawić świadectwo pracy, to jaki okres powinno ono objąć i z jaką datą powinno być wystawione?

A może należy całą tę sytuację potraktować w ten sposób, że nie doszło tu do rozwiązania stosunku pracy i nie należy wystawiać świadectwa pracy aż do momentu ustaniu umowy na czas nieokreślony.

Jeżeli tak by było, to w punkcie 1 świadectwa pracy należy wpisać, że w okresie od 3 listopada 2014 r. do 31 sierpnia 2016 r. umowa o pracę na zastępstwo i dalej na czas nieokreślony czy w okresie od 3 listopada 2014 r. do nadal na czas nieokreślony?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX