Czy wystąpić o przeprowadzenie wywiadu środowiskowego w celu potwierdzenia składu gospodarstwa domowego dla celów programu "Czyste Powietrze"?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 12 lipca 2021 r.
Autor odpowiedzi: Januszewska Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 11 maja 2021 r.

PYTANIE

Pytanie dotyczy wniosku o wydanie zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu do programu "Czyste Powietrze".

Wnioskodawczyni w skład gospodarstwa domowego wpisała siebie oraz 2 córki wspólnie z nią zamieszkujące. Wnioskodawczyni jest współwłaścicielem domu, w którym zamieszkuje. Drugim współwłaścicielem jest jej matka, która nie zamieszkuje z nią od 17 lat. Wnioskodawczyni nie wpisała też męża w skład gospodarstwa domowego, ponieważ nie pozostaje z nim w faktycznym związku. Mąż nie zamieszkuje pod adresem wnioskodawczyni od kilku lat. Nie ma jednak orzeczenia sądowego o rozwodzie czy separacji.

Jak wnioskodawczyni może udokumentować, że podany we wniosku skład gospodarstwa domowego jest zgodny ze stanem faktycznym?

Czy można wystąpić do pracownika socjalnego o przeprowadzenie wywiadu środowiskowego w celu potwierdzenia składu gospodarstwa domowego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX