Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 31 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Kamiński Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 8 lutego 2017 r.

PYTANIE

Spółka z o.o. prowadzi działalność gospodarczą polegającą na wynajmie powierzchni magazynowej. Są to boksy, kontenery i garaże o różnej wielkości i pojemności. Część z nich jest usytuowana wewnątrz budynku, a część na zewnątrz, na utwardzonym placu. Wynajmujący w dowolnym czasie i o dowolnej godzinie mają dostęp do swojego magazynku, mają też własne klucze i własne kłódki. Najemcami są zarówno osoby fizyczne, jak i prawne. Spółka dokumentuje sprzedaż poprzez wystawianie każdemu najemcy (niezależnie czy to osoba fizyczna, czy prawna) faktury VAT na początku każdego miesiąca. 99% najemców płaci za usługę przelewem bankowym, niemniej jednak zdarzają się sytuacje, gdy pieniądze są wpłacane do kasy, jak również należność jest opłacana kartą płatniczą.

Czy taka usługa mieści się w pojęciu usług związanych z nieruchomością, dla których miejscem świadczenie usług jest miejsce położenia nieruchomości?

Czy taka usługa to jest "wynajem i usługi związane z nieruchomościami własnymi i dzierżawionymi", o których mowa w punkcie 26 załącznika do rozporządzenia MF z 16.12.2016 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących i jako, że mamy tam możliwość wyboru jednego z dwóch warunków zwalniających nas z zastosowania kasy, mimo że część płatności dokonywanych jest gotówką, to zwolnienie nadal spółce przysługuje przez udokumentowanie całości świadczonych usług fakturą?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację