Czy wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia, jeśli jest jedynym dochodem danej osoby, podlega ochronie na podstawie art.833 § 2 kpc w związku z art 87(1) § 1 pkt.1 kodeksu pracy?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Skalska Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 20 marca 2018 r.

PYTANIE

Czy wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia (jeśli jest jedynym dochodem danej osoby) podlega ochronie na podstawie art.833 par.2 kpc w związku z art 87(1) par.1 pkt.1 kodeksu pracy? Czy ochrona ta działa z automatu czy na wniosek? Komornik zajął należność z tytułu umowy zlecenia nie przekraczającej minimalnego wynagrodzenia. Równocześnie nie daje zleceniodawcy prawa do oceny, czy wynagrodzenie jest wolne od zajęcia. Nakazuje bezwzględnie zająć, dopuszcza jedynie zwolnienie spod egzekucji na podstawie wniosku złożonego przez dłużnika. Czy działanie komornika jest prawidłowe.

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access